Vezetőként rosszul csináljuk?
Mindig van visszajelzés
A vezetők gyakran panaszkodnak arra, hogy nem tudnak vagy mernek nekik visszajelzést adni, pedig a visszajelzés mindenhol jelen van. Miből vehetjük észre, hogy valamit rosszul csinálunk?
Ízelítő a cikkünkből:
„Az a baj, hogy nekem már senki sem mer vagy tud visszajelzést adni!” – halljuk gyakran menedzserektől, igazgatóktól. Arra utalnak vele, hogy pozíciójukból kifolyólag már szinte képtelenség, hogy egy átlagos napon valaki megmondaná nekik az igazat, különösképpen a negatívumaikról. Kifejtésképpen hozzá is teszik: ebben az információhalmaz és a pozíciójuktól való félelem is közrejátszik. Rajtuk kívül már senki sincs, aki mindent átlátna, így mások nem is tudnak visszajelzést adni, a pozíciójuk ereje miatt pedig még ha tudnának, akkor sem mernek vagy akarnak. Könnyű tehát egyetérteni ezzel a vezetői kijelentéssel, sőt könnyű megérteni is az ilyen vezetőket, pedig nincs igazuk.
A visszajelzés ugyanis olyan, mint az oxigén. Ott van mindenhol, körülvesz, átitat, de nem mindig nyilvánvaló a
formája. Nem mindig verbálisan kapjuk, és nem mindig van felcímkézve a helyzet, hogy ez itt most egy visszajelzés, sőt. A legtöbb esetben úgy van jelen, hogy nincs kimondva. Ezt persze észre kell venni, nyitottnak kell rá lenni. Mondhatnánk, hogy olvasni is tudni kell belőle, de mint azt látni fogjuk, ez a legkevesebb.
A lényeg, hogy észrevegyük.
Ha tehát a fenti mondattal hajlamosak vagyunk egyetérteni, akkor jobb lesz, ha kinyitjuk a szemünket, és elfogadjuk, hogy kicsit jobban körül kell nézni.
Szerző: Füzér Gábor
Cikkünket teljes terjedelemben lapszámunk megvásárlásával érheti el.
online lapszámvásárlás >>
nyomtatott lapszámvásárlás >>
online előfizetés >>
nyomtatott előfizetés >>